for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Kalbimin söyledikleri ile aklımın söylediklerini dengede tutarak tutmaya da devam ederek hayat yolculuğumu tanımlayabilirim. Bu yolculuktaki hedefim de yazarlık mesleğinde ve hayatımın her alanında kendimi daha iyi geliştirip mesleğimin en iyisini yapmak, başarmak.

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Yazmaya küçük yaşlarda başladım. Hatta ilkokul öğretmenimin bu yüzden kızdığı da olmuştur. Çünkü duygularımı genelde yazarak anlatmayı, dile getirmeyi daha çok seviyorum sanırım. Bazen kalemle kâğıt en iyi dostunuz olabiliyor.

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Kitaplar benim vazgeçilmezim hatta dünyam diyebilirim. Çünkü bana göre kitaplar farklı dünyalara açılan kapılar gibiler. Farklı hayatlara, farlı duygulara tanık olduğunuz gibi aynı zamanda en iyi dostunuzdur da. Özellikle tür ayrımı ya da yazar ayrımı yaptığım söylenemez. Hoşuma giden beğendiğim tüm yazarları, tüm türleri okumaya gayret gösteriyorum.

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

"Hayat bir masal kitabı. Sayfanın sonunda masalın nasıl biteceği yazar tarafından belirtilmeyen…’’ Hayatı kendi kitabımda yazdığım bu sözle tanımlıyorum. Motivasyon kaynaklarım kitap okumak, müzik dinlemek, bitkilerimle, canım balığım Ateş ile alakadar olmak, kick boks ile ilgilenmek,  canım ailem ve sevdiklerimle birlikte vakit geçirmek ve tabii ki yazmaya devam etmek. Tavsiyem ise kimsenin umutlarından, hayallerinden asla vazgeçmemesidir.

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

Bazen o anki duygularımı yansıttığım da oluyor bazen de bir kurgudan ibaret oluyor diyebilirim.

 

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

İşimde de çok faydası olan ve en yardımcı olan eşyam akıllı telefonum, beni en fazla mutlu edecek şey sevdiklerimin mutlu olması ve işimde başarılı olmak, tekrar yaşasaydım dediğim birçok olay mutlaka vardır. Mesela üniversiteden mezun olduğum anla ilk kitabımın çıktığı gün şuan aklıma ilk gelenler.

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

eecstaticc sanatla, sanatçıyla ilgilenen, değer veren önemli ve değerli bir platform. Sanat kitapları çıkartarak birçok yeni yazara fırsat vermeleri onları bu konuda desteklemeleri çok değerli bir faaliyet. Sizlerle birlikte sanat dolu bu yolda yol almaktan ve beraber çalışmaktan çok mutluyum. İyi ki varsınız. Fikirlerime yer verip bu röportajı da gerçekleştirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

 

 

 

Instagram: @sibelk1308 @kingofthebook @sessizsuretler

 

 

 

 

 

 

Sibel Kaya

 

Ocak 2022

© eecstaticc