for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Hayat yolculuğumu uzun bir yol olarak görüyorum. Bazen çıkması çok güç bir yokuş bazen keyifli bir iniş bazense hiçbir şey olmayan dümdüz bir yol. Bu hayat yolculuğumda en büyük hedefim bir sağlıkçı olarak mesleğimin başına geçtiğimde yardıma ihtiyacı olan insanların elinden tutabilmek, kendi kitabım çıktığında ise insanların hislerine tercüman olmak, kalplerine dokunmak istiyorum. Soyut veya somut olarak insanlara ulaşabilirsem ne mutlu bana. 

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Babam sürekli şiirler yazan,konuşurken manilerle cevap veren bir insandı bende babamı örnek alarak şiirler yazmaya başladım tabi bu arada içimi döktüğüm günlüğüm var. Sonra ilkokul beşinci sınıfta orman haftasında şiir yarışması oldu bende heyecanla şiirimi yazdım, yarışmaya katıldım,derece aldım. Başarmıştım, o gün şiiri gerçekten sevdiğimi anladım. Yıllar geçti lise yıllarımda üniversite yıllarımda da yazmaya devam ettim. Mutlu ve üzüntülü anlarımda köşeye geçip duygularımı yazıya dökmek her zaman en büyük sığınağım oldu. 

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Çocukken küçük bir kitaplığım vardı.Babam bana sürekli kitap alırdı annem de sürekli kitap okurdu bende karşısına geçer onunla birlikte okurdum o yüzden kitaplarla hep iç içeydim. Şiir ve roman okumayı çok seviyorum o küçük kitaplığımın yerini şimdi daha büyüğü aldı. Aşk ve Gurur, Tehlikeli Oyunlar başucu kitaplarım.Tolstoy ve Dostoyevski en çok okuduklarım arasında,şiir olarak da Nazım Hikmet ve Can Yücel'i tekrar tekrar okurum.

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

Aslında hayat çok basit doğuyoruz, büyüyoruz, ölüyoruz ama biz insanoğlu her şeyi sürekli zorlaştırıyoruz,engelleri kendimiz yaratıyoruz. 

En büyük motivasyon kaynağım ailem ve sevdiklerim. 

Kimsenin çizgilerinize basmasına izin vermeyin, etrafınızda sizi geriye çekecek değil her zaman ileriye götürecek insanlar olsun.

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

Yazdıklarımla yaşadıklarımın tabi ki ilişkisi var ama her zaman diyemem. Çünkü bazen hiç yaşamadığım bir olayı sanki çok derin bir yara almışcasına yazabiliyorum ya da okuduğum bir kitapta, izlediğim bir filmde karakterin yerine kendimi koyarak sanki ben yaşamış gibi yazdığım da oluyor.

 

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

En sevdiğim eşyam kitaplarım ve yazılarımın olduğu defterler. 

Beni en mutlu edecek şey kendi yazdığım kitabın imza günü olurdu sanırım. Tekrar yaşasaydım dediğim olay ise sokağa çıkma yasağında deniz kenarında tek başıma güneşin doğuşunu izlediğim, huzuru iliklerime kadar hissettiğim zaman diyebilirim.

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

eeecstaticc sanata ve sanatçıya değer veren, genç yazarların elinden tutan çok özel bir aile,bu ailenin bir parçası olmak ayrıca mutluluk verici. Bizim hayallerimize giden sanatla süslü yol olduğunuz için çok teşekkür ederiz, iyi ki siz.

 

 

Instagram: @nazifeturkk

Mail: naziturk20@gmail.com

 

 

 

 

 

 

Nazife Türk

 

Şubat 2022

© eecstaticc