for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Mavi yolculuk gibidir. Mavi yolculukta denizin dalgası bazen durgun bazen dalgalı ve sert fırtınalar koptuğu dalgalar olur. Durgun olup mutlu olmak mı? Yoksa sert fırtınaların karşısında güçlü olup mutlu olmak mı? Hayat sana verilmiş ya da gösterilmiş yol değildir. Seçtiğin yoldur. Ben sert fırtınalı dalgaların karşısında güçlü olup mutlu olmayı seçtim. Ben hayatı değil hayat beni yaşıyor. Enerji dolu duygularımla insanların duygularına tercüman olmak kendimi daha da geliştirerek gelecek nesillere enerjimle eserler bırakmak istiyorum.

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Lise dönemimde bir gece yarısı elime tuşlu telefonumu almıştım yazmaya başladım bilgisayarımın Word programında düzenleyip arşivledim sonra Facebook’ta paylaştım çok beğendiler  ailem arkadaşlarım öğretmenlerim ve çevremdeki beni destekleyen herkes sen bize duygularının enerjisini hissettiriyorsun ve kitap çıkartmalısın demişlerdi öyle böyle derken kendimi edebiyata ve sanatta buldum (tuşlu telefonum hala hatıra olarak duruyor bir köşede) :) O anki ruh halim ve duygularımın enerjisiyle yazıyorum :) ilkokulda şiir yarışmalarında derecelerim var 

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Her daim müzik ve her daim şiir dinlerim. Şiir kitapların kokusu bambaşka… Nazım Hikmet’e hayranlığım sonsuzdur…

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

Yukarda bahsettiğim gibi hayat mavi yolculuktur geminin limana nasıl vardığı önemli değil sonunda sen huzurlu ve  mutluysan sorun yoktur. Motivasyonum: içindeki fırtınalar ne kadar sert olursa olsun kendi kendine teselli etmesini biliyorsan o zaman güçlü ve mutlusundur. Mutluluk seninle başlar.

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

Zorluklar karşısında mücadelemle beni ben yapan yaşamışlıklarım ve duygularımdır 

 

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

Kahvemdir:) kahve olmadan asla kahvesiz hayat düşünemiyorum. Mavi yolculuğa çıksam da dünyanın öbür ucundan gitsem de kahvemi alırım yanıma :) “Yüreğimdeki yalnızlığım sade bir kahve gibidir.” ( benim eserimden) ve Nazım Hikmet’in “Sevdiğin müddetçe ve sevebildiğin kadar, sevdiğine her şeyini verdiğin müddetçe ve verebildiğin kadar gençsin.”

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

Eecstaticc ailesi sımsıcak bir ailedir çok tatlı enerjileri var inanıyorum ki bu enerjiniz hiç bitmeyecektir. Keyifli ve sıcacık röportaj için teşekkür ederim.

 

Ayrıca beni desteleyen özellikle Can dostum müzisyen arkadaşım Barçın Kılıç’a,  Eecstaticc ailesiyle tanışmamı sağlayan yazar arkadaşım Yeşim Değer’e gönülünden destekleyen hocalarım Lale hocama Selda hocama Nezir hocama Teyzem Nermin teyzeme arkadaşım Esra’ya ve arkamda dimdik duran babama teşekkürlerimi sunarım.

 

 

 

Instagram: @mltmgu_88 / Meltem Güdemezoğlu 

Meltem Güdemezoğlu

 

Temmuz 2021

© eecstaticc