for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Genelde enerjik bir yapım vardır. Hayatımın hemen her alanında da bunu yansıtmayı severim. Durağan meslekleri veya standart bir yaşantıyı kendime yakıştıramıyorum. Bu sebeptendir ki asıl mesleğim olan cankurtaranlığı da bundan dolayı severek yapıyorum.  

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Arkadaş çevremde sürekli olarak yaşadığımız ilginç olayları veya fikirleri not alıyordum. Bir süre sonra bu notlarımı hikâyelere dökmeye başladım. Çevremdeki diğer insanların da bu konuda beni yüreklendirmesi sayesinde kendimi kelimeler içinde yepyeni bir yolculuğa çıkmış olarak buldum ve oldukça da keyif aldım.

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Her zaman dile getirdiğim üzere; “eğer iyi bir yazar olmak isterseniz, iyi bir okuyucu da olmak zorundasınızdır.” Öğrenmek ve kendinizi geliştirmek için ilk adım budur. Kitap okumak için rutinlere ihtiyaç duymadan, benim tabirimle “okuma açlığına” düştüğüm her anda, okumayı ve saatlerimi ona vermeyi seven biriyim. 

Tarzım olan korku/gerilim hikâyelerine ilgim vardır. En başta “ustam” olarak nitelendirdiğim Stephen King ve bu türün diğer ustaları olan Edgar Allan Poe, H.P. Lovecraft gibi gotik ve yeraltı öykülerinin ustalarını okumayı ve örnek almayı seviyorum.

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

Hayat; henüz okumadığımız ve okunmak için bekleyen kitapları gibidir. Her insan bir öykü, her öykü de başka sonlara ve başlangıçlara açılan sayfalardır. Beni yazmaya ve yaşamaya iten yegâne kaynaklar, yine insanların kendisidir. 

Tavsiye olarak nitelendirmek ne derece doğru olur bilinmez ama insanlar sadece kendi hikayesini anlatmayı ve okumayı bırakıp, karşısındaki insanı da doğru şekilde ve anlayarak okursa, işte o zaman karşılıklı etkileşim ve birbirlerine katacakları yeni mutlulukları keşfedebilirler. 

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

Hayatım ve yazılarım birbirleriyle oldukça iç içedir. Öykülerimi yazarken, yaşadığım olaylardan esinlenirim. Satırlara aktardığım karakterler de hayatımda iyi veya kötü iz bırakan kişilerden oluşuyor. 

 

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

Her zaman yanımda taşıdığım kalemim ve not defterim

Hikayemi okuyup, iyi/kötü yorum ve eleştiri yapılması beni oldukça mutlu eder.

Yazmaya başladığım ilk anıyı tekrar yaşamak isterim. (Kendisine bazı yaşanmış tavsiyeleri vermek güzel olabilirdi.)

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

Sizinle tanışmış olmak benim için kesinlikle büyük bir şans oldu. Geçmiş projelerinizde yer alan birkaç arkadaşım da var ve böyle bir sanat projesinde olmak, bizim gibi amatör yazarlar açısından; kendimizi geliştirmek ve adımızı insanlara duyurmak adına iyi bir adım. Sosyal paylaşım ve yazar platformları genellikle popülerliği ön plana alırken, sizin bu projeleriniz sayesinde kendini gösterebilecek daha potansiyel yazarları bulmanız güzel bir oluşum. Projenizde yer almak ve sizinle bu yolda belki de ciddi olarak ilk adımı atmış olmaktan onur ve gurur duyuyorum. 

Teşekkür ederim...

 

 

 

Wattpad: https://www.wattpad.com/user/weedypacker

Instagram: @levOzbozkurt

Levent Özbozkurt

 

Mart 2021

© eecstaticc