for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Hayat yolculuğumda hep bir arayış içerisindeyim. Bazen neyi, nasıl, nerede aradığımı bile bilmeden arayış içerisinde buluyorum kendimi bu beni de çok şaşırtıyor ve aynı zamanda yoruyor da. Çünkü insan neyi aradığını bilmezse o şeyi bulsa bile bulmadığını zanneder. Bu yüzden yolculuğumu aradığım şeyin ne olduğundan emin olmak ve onu bulmakla noktalamak isterim.

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Yazmaya ilk söyleyemediğim şeyleri yazarak başlamıştım ve bunun bana ne kadar iyi geldiğini görüncede devam ettirdim. Bazen çok mutluyken çok depresif şeyler yazabiliyorum yoğun duygu karışıkliği yaşadığim için değişiyor.

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Kitaplar benim üzerinde yazıp, çizip, konuştuğum bazen yaralarımı açtığım hatta son sayfasında yarami saran dostlarım olabiliyorlar. Herbir karakter katıyor bana. Genellikle roman ve şiir kitaplarıni okurum özellikle Yedi Güzel Adamın ve Ali Ural' ın kalemine hayranım.

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

Hayatı bir karmaşa olarak tanımlayabilirim. Hepimiz bir şeyler arıyoruz, umuyoruz bu hayattan. Kimimiz neyi aradığının farkında emin adımlarla ilerliyor kimimiz ise daha neyi aradığının bile farkında değil. Benim motivasyon kaynağım müzik dinlemek, kitap okumak ve yazmaktır. İnsanlara tavsiyem ise kitap okusunlar okuyalım ne kadar çok kitap okursak o kadar çok hayata dokunabiliriz belki de.

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

Hayat hikâyem ve yazdiklarım pek kesişmez.

 

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

Kitaplarımı ve çikolatayı çok severim. Her bir kitapda tanıştığim ayrı bir karakter bana mutluluk verir.

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

eecstaticc sesini duyurmak isteyen genç yazar adaylarının önünü açtığı için ilk olarak teşekkür ederim ve bu mecranın daha fazla gelişmesini ve yayılmasını umarım. 

 

 

 

Instagram: @esra.arslnca

 

 

 

 

 

Esra Arslanca

 

Ocak 2022

© eecstaticc