for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Hayat yolculuğum bir kavganın, bir mücadelenin süreğen hali diyebilirim. Hayatın bana yüklediği sorumluluklar ve bu sorumlulukların getirisi olan baskı ile sürdüğüm bir hayatım var. Hedefim ise fikir ve duygu dünyamı yazarak, yaşayarak insanlığa duyurmak. Eserler bırakıp, bitmeyen bu yolda mütemadiyen devam etmek.

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Yazmak her şeyden önce benim ilacım oldu. En koyu, en karanlık zamanlarda hayatımda yanan tek ışık şiirdi. Sımsıkı sarıldım hayata tutunmak için. Vazgeçmek kolay olandı. Ben zoru seçtim. Duygusal çöküntüler ile yazmaya başladığım şiire şimdi verdiğim savaşı da konu alarak devam ediyorum.

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Kitaplar hayatımın büyük bir kısmını kaplıyor diyebilirim. Küçük yaşlarda tarih okuyarak başladığım okuma sevgim şimdi yerini şiir başta olmak üzere edebi türler etrafında şekilleniyor demek en doğru tanımlama olur.

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

Hayat benim için; kolaylıklar ve zorluklar, seçimler ve imtihanlar, sorular ve cevaplar arasında geçen eden kısa bir bekleyiş. Dünya ise bekleme salonumuz…

Motivasyon kaynağım ise hayatımı paylaştığım kıymetli insanların yanımda olmaları ve onlarla dünyayı değiştireceğim gerçeği.

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

Yazdıklarım her zaman yaşadıklarımın ufak parçaları oldu. Yaşantımda "Hayatım ve Yazdıklarım" olarak iki başlık hiç olmadı. Yazdıklarım zaten hayatımdı, hayatım ise yazdıklarımdı.

 

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

Beni en fazla mutlu eden şey "yazarak yaşamak".

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

"eecstaticc" kendini göstermek isteyen yüzlerce belki de binlerce yazar ve şairi edebiyat dünyasına sunan bir oluşum. Takdir ettiğim güzel işleri fazlasıyla var. Bu yolda öncü olmalarını ve bu gibi oluşumlara örnek teşkil etmesini temenni ederim.

Son olarak belirtmek istediğim ise "eecstaticc" ailesine teşekkür etmek ve de başarılarının devamını dilemektir.

 

 

 

Instagram: @enessmahir

 

Enes Mahir Yalım

 

Haziran 2021

© eecstaticc