for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Akıntıya karşı yüzülmemesi gerektiği düşüncesinin yoğun olduğu dünyamızda akıntıya karşı yüzen bir kişilik olarak tanımlıyorum kendimi. Bu yolculuk beni zaman zaman yorsa da gelecekte bir dergi sahibi olmak veya başarılı şair/yazar olmak hayali yükümü ve yorgunluğumu azaltıyor.

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Liseye başladığım ilk andan itibaren yazmaya ilgim oluşmuştu. Şu anki kadar başarılı olmasam da o zamandan beri birçok yazı denemelerim olmuştu. Gerçek gelişimin yazma ve okumayla olacağına inanıyorum ve yazdığım yazıyla bir kişi dahi olsa insanların hayatına dokunabilme imkanı olması beni heyecanlandırıyor. Yaşadığım çevredeki durumlar ve gözlemlediğim olaylar sonucunda bende oluşan duyguya göre yazılarımı yazıyorum.

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Kitap okumayı çok severim o an okumazsam bile etrafımda kitapların bulunması bana huzur verir. Genel olarak hayatı ve toplumu aktaran romanları ve tür fark etmeksizin şiir kitaplarını okumak hoşuma gider. Her yazar benim için önemlidir ama Nazım Hikmet ve ‘’Hapisten Çıktıktan Sonra’’ şiiri benim için çok değerlidir.

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

Hayat bence sonu gelmeyen bir mücadeledir. Bitmek bilmeyen hayallerim ve ailem en büyük motivasyonumdur. Bir saniye sonrasında ne olacağını bilmediğimiz bu dünyada her anın tadını çıkarmalıyız hiçbir derdin kalıcı olmadığını bilmeliyiz ve her gecenin bir sabahı olduğunu da unutmamalıyız.

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

Yazdığım çoğu yazı hayatta öğrendiğim ve çıkarımlarım sonucu oluyor. Yani kurmaca söz dizileri değil bire bir hissettiklerim oluyor

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

Şiirlerimin olduğu defter çünkü deftere her yazışımda içimde heyecan oluşmasına neden oluyor. Kendi dergimi çıkarabilmek fazlasıyla mutlu eder. Özellikle yaşamak istediğim bir an yok sanırım bence her gün özel ve güzel.

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

Benim gibi şair/yazar adaylarının yakaladığı büyük bir fırsat. Sanatın karanlıkta kaldığı bizim gibi genç ve tecrübesiz adayların hiçbir noktada fırsat yakalayamadığı bu dönemde ışık olduğunuz için teşekkür ederim. Benim gözümde çıkardığınız her sanat kitabı birer umut ışığı.

 

 

Mail: emrcndzdmr@gmail.com

İnstagram: emrcndzdmr

Emircan Düzdemir

 

Temmuz 2021

© eecstaticc