for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Çoğu insan hayata dair planlarını yapar fakat hayat her zaman bir adım önde bize geleceği sunmaktadır. O nedenle hayata dair bir yolculuk yapmak yerine yolculuğumu sağlam adımlar ve sağlam insanlar ile yürütmeyi tercih ederim.

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Lise yıllarımda ders dinlemek yerine bazen defterime şiir yazmayı daha huzurlu bulduğumu fark ettiğim andan beri çeşitli öykü, deneme yazıları ve şiirler yazmaya başladım. Yazılarımın çoğu toplumsal olaylar üzerinden gelişse de bazı hikayelerim tamamen kurmacadan ibarettir.

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Bana göre, elime aldığım anda, beni nereye götüreceğini bilmediğim bir yolcuğa götüren her kitap, benim tanrımdır. O nedenle elimden düşmeyen her kitap ilgi alanımdadır. Yazarlar ise keşfedilen ve keşfedilmeyi bekleyenler olarak ikiye ayrıldığı için yazar ayrımı yapamam.

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

Hayat sevgiden ibarettir gerisi teferruattır. Yazmak için neden çok aslında önemli ve asıl olan yazmaya karar vermek ayrıca müzik bunun ayrılmaz yarısı.

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

Çoğu yazar gibi benim de bir hayatım var ama çoğu yazar gibi benimde tek uğraşım yazmak değil belki de yazmak için bir hayat şart. Yazılarımın hiçbiri beni anlatmıyor ama hepsi benim.

 

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

Müziğe olan ilgim nedeniyle bağlamam, sevgimi var eden ailemin mutluluğu, son 6 yılımı yeniden yaşamak.

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

Eecstaticc’in hayata sanatsal dokunuşlar ile emek vermesi özellikle genç kesimler için umut vadeden güzel bir platform. Bilinmeyen yazarların yazılarını kalıcı hale getirmeniz ise büyük bir saygıyı hak ediyor.

 

 

Instagram: @canertemiz__

Twitter: @cnrtemiz

 

Caner Temiz

 

Haziran 2021

© eecstaticc