for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Kendimi bir galaksiye benzetiyorum. İçerisinde var olan, yok olan, zenginleşen veya kabuğuna çekilen milyonlarca detayı bulunan bir yer. Yaşamımı bir devinimden ibaret kılmadım hiçbir zaman. Eskiden de şimdi olduğu gibi hep devam ettim. Benim için bu yolculuğun tanımı devam etmektir. Her ne olursa olsun devam etmek. 

Hayalperest biriyim. Yazmaya ve şarkı söylemeye devam etmek istiyorum. Şarkılarımın, bestelerimin, şiirlerimin tüm dünyaya yayılması hayallerimden biri. Talk Show ya da radyo programı sunmayı isterdim. Sinema ile ilgili hayallerim de var. Bir çocuk filminde rol almayı hep istemişimdir. Umarım bir gün gerçekleşir.

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Yazmaya ilkokul çağlarındayken şarkılarla adım attım. Çocuk şarkıları yazdım, besteledim. Müziğe olan merakım beni üretme konusunda heyecanlandırıyordu. Derken şarkılar ilerledi, kompozisyonlar, günlükler, skeçler ve şiir... Yazmaya müzikle başladım ve halen de müzikle devam ediyorum. 

Yazarken o anki hislerimden yola çıkıyorum. Nereye ve nasıl gideceğini ona bırakıyorum. Çoğunlukla depresif, yer yer melankolik, bazen de eğlenceli olabiliyor. Zamanla gelişiyor ya da yok oluyorlar.

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Kitaplar benim için her biri özel kapılar. Her kapı bir başka dünyaya açılıyor. En değerli zamanlarımı onlarla geçirdiğimi hissediyorum. Daha çok şiir kitapları ya da mistik eserlere ilgi duyuyorum. Dergileri ve blogları çok severim. Bilimsel yazılarla da aram oldukça iyidir. Modern ya da postmodern çizgideki ifadeler beni cezbeder. Çok bilinen yazarlar olduğu gibi hiç tanımadığım biri de her an ilgi alanıma girebilir. Kapitalizmin bana sunduğu kadar sunmadığıyla da ilgileniyorum.

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

Hayat bence hepimizin oyun alanı. Ne fazla ciddiye almalı ne de fazla bırakmalıyız. Zamanı en iyi şekilde değerlendirmeye ve anlamlı kılmaya çalışmalıyız. Buradaki mottom “Carpe Diem” 

Motivasyon kaynağımın olmazsa olmazı müzik. Vazgeçilmezim ve tutkum. Devamında da üretmek. Daima bir şeyler tasarlar, üzerinde düşünür ve çalışırım. Bu beni mutlu eden şey. İnsanlar da bence mutlu oldukları her ne ise onu hayatlarına entegre etmeliler. Ertelememeli ya da bahaneler bulmamalılar. Etrafımızda mutsuzluk veren her ne ise ve her kim ise hayatlarından mümkün olduğunca uzaklaştırmalılar. Gerisi güzelleşecektir.

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

O kadar çok bağlantılı ki. Belki de her bir detayında ayrı bir izi var hayatımın, duygularımın. Yazdıklarım tüm o birikimlerden yola çıkıyor. Hissettiğim, hayal ettiğim ya da kurguladığım her şey iç içe geçiyor. Hepsi de aynı ruhun sözcüklerinden oluşuyor. Bir yazar olarak işlediğim konu her ne ise, onu olması gerektiği gibi var edebilme yolunda ilerliyorum.

Yaşadıklarım kadar yaşamadıklarımı da yazıyorum, yazmak istiyorum. Kurgu dediğimiz şey bazen daha gerçektir. Sanatın güzelliği de bu değil mi?

 

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

En sevdiğim eşyam, Alf oyuncağım (parçalandı ama hala onu seviyorum)

Beni en fazla mutlu edecek şey, sevdiklerimle yemek yemek

Keşke tekrar yaşasaydım dediğim olay, meteor yağmurunu yakalamak

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

eecstaticc ile tanıştığımdan beri oldukça samimi, ilkeli ve geniş perspektifli olarak bulduğumu söylemek isterim. 15. Sanat Kitabı olan “Demet” te “değil” adlı şiirimle yer aldım. Benim için çok özel çalışmalardan biriydi. eecstaticc Sanat Kitapları, zengin içeriğiyle bence son derece değerli ve anlamlı. Bu yüzden Sevgili eecstaticc ailesine gönülden teşekkür ediyor ve başarılar diliyorum.

Uzun zamandır üzerinde çalıştığım ilk romanım “Aşk Orta Yerde” yayınlandı. Apayrı bir heyecan ve mutluluk içerisindeyim. Umarım okuyanlar da beğenirler. Çok fazla şey anlattım. Çok fazla hissi barındırıyor. Şimdiden teşekkür ediyorum. 

 

 

 

Instagram: http://www.instagram.com/arifsahinofficial

Twitter: https://twitter.com/arifsahinmusic 

Facebook: https://www.facebook.com/arifsahinonline

Arif Şahin

 

Mart 2021

© eecstaticc