for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Hayat yolculuğu başlangıçta uzun gözükür fakat zaman kaybetmeye tahammülü olmayanlar için de kısa bir yolculuktur. Ben yolculuğumun sonunda dönüp baktığımda bir şeyler başarmış bir Aleyna görmek istiyorum. Bu yüzden hedef ve ideallerim için tüm motivem ve inancımla çalışıyorum. En büyük hayalim ise başarılı bir yazar olup cümlelerimle insanların hayatlarına dokunup yüreklerinde bir iz bırakmak :)

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Yazmaya ortaokul çağlarında bir tiyatro oyunuyla başladım. O oyunu canlandırmak için büyük gayretlerim olmuştu fakat uğraşlarıma rağmen grup içerisindeki kavgalar sebebiyle asla başarılı olamamıştım. Sonrasında senaryolarla ve öykülerle devam ettim. Yazarken mutlu olduğumu ve kendimi yazılarımda bulduğumu fark ettiğimde uzun soluklu yazılar yazmaya başladım ve internet ortamında yazılarımı yayınlamaya başladım. Son altı yıldır da düzenli olarak yazıyorum. İnternet ortamında gördüğüm ilgiyle, destekle cesaretlenip motive oldum ve daha çok yazmaya başladım. Kısacası internet ortamında bana destek veren güzel okurlarımın da emeği var bu işte. Hepsine çok çok teşekkür ediyorum :)

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Kitaplar benim için başka bir dünyaya açılan kapının anahtarı, bir hobi değil yaşam tarzı halinde daha çok. Okumaya Petey ile başladım ben de bıraktığı iz tarif edemeyeceğim kadar büyük. Kitabın sonunda aralıksız iki gün ağlamıştım hâlâ ara ara açıp okurum. Kitap konusunda herhangi bir sınırlandırmam yok. Her türü okurum ama daha çok fantastik kitaplar ilgi alanımda :). Sevdiğim çok fazla yazar var ama listenin başlarını William Shakespeare, Stefan Zweig, Jane Austen, Dostoyevski, J.K. Rowling ve N.G. Kabal alıyor.

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

Hayat bana kalırsa bir tanıma sığdırılamayacak kadar teferruatlı bu yüzden bir tanıma sığdırmak tam anlamıyla doğru değil. Motivasyon kaynağım çevremdeki insanlar ve yazdığım karakterler. Yazdığım karakterlerin hepsine bir bağlılığım var ve yazarken beni en çok motive edenler benim dünyamda benim yarattığım karakterlerdir :)

Hem kendime hem de siz sevgili okurlara sunmak istediğim tavsiyeler ise hayatlarını son günleriymiş gibi yaşamaları. Bir şeyleri yapmadım diye pişman olmak yerine yapsınlar gerekirse pişman olur üzülürler fakat içlerinde bir burukluk kalmaz. Son olarak her şeyin gelip geçici olduğunu hatırlatmak istiyorum.

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

Yazdığım her karakter benden bir parça taşıyor aslında bağlılığımın en büyük sebeplerinden biri bu :). Hayatımda olmuş iyi ya da kötü fark etmeksizin çoğu şeyi karakterlerime ya da kurgularıma yansıtıyorum. Benden bir iz taşıyor olmaları hoşuma gidiyor ve beni temsil ettiklerini hissediyorum.

 

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

En sevdiğim eşyam: Peluş ayım :).  İyi veya kötü her anımda ona sığınırım.

Beni en fazla mutlu edecek şey başarılı bir yazar olduğumu görmek olurdu muhtemelen.

Keşke tekrar yaşasaydım dediğim olay ise ailemle geçirdiğim güzel zamanların hepsini tekrar yaşamak isterdim :)

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

Bastığınız kitaplardan henüz sadece birine mensubum ama yaptığınız işe gerçekten fazlasıyla emek veriyorsunuz ve yeni yazarlara şans veriyor olmanız oldukça hoş. Sizden olumlu dönüş aldığım gün efsane kötü bir gün geçiriyordum dönüşünüzü gördüğümde üzerimdeki sinir stresten hiçbir şey kalmamıştı. Kendime olan güvenim ve yazılarıma verdiğim gayret oldukça arttı. Sunduğunuz fırsat ve röportaj için size çok çok teşekkür ediyorum. Eserlerinizin bir parçası olmaktan mutluluk duyuyorum :).

Son olarak Eda Hocam, Özlem Hocam ve Dilek Hocama destekleri ve yardımları için teşekkür ediyorum.

 

 

 

Instagram: @yaapmaleyna & @aylemalya

Wattpad: @kayippkelebekk

 

Aleyna Karakurt

 

Haziran 2021

© eecstaticc