for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Ben kendimi meraklarının, tutkularının, ilhamlarının peşinden giden bir keşifçi olarak görüyorum. Bu yolculuk ve keşif asla bitmeyecek, cesur bir kalemi olan kadın bir yazar olarak yoluma devam edeceğim.

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Yazmaya, izlediğim filmler, okuduğum kitaplar ve ütopyamın çeşitliliği sayesinde başladım. Kendi içimdeki benlikleri, sınırları ya da sınırsızlıkları görebilmek yazabilme yeteneğimi arttırıyor.

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Kitaplar, benim balkonum, her şeyden uzaklaştığım yeni dünyalarım. Fantastik ve mitolojik kitaplar okuyorum. Harry Potter serisinin yazarı Joanne Kathleen Rowling ruhumun ve kalemimin döndüğü yazarların başında geliyor. Ayrıca game of thrones serisinin yaratıcısı George R. R Martin’in de büyük hayranıyım.

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

Hayat, sonsuz olasılıklarla ve sürprizlerle dolu. Bunun hep farkında olmak gerek. Yolun asla bitmeyeceğini her yeni durakta bambaşka mucizeler saklı olduğunu bilmek ve buna inanmak gerekiyor. Kendinizi ve yürüdüğünüz yolu asla hafife almayın!

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

Babamın vefatından sonra, beni ayakta tutan duygulardan biri de yazma yeteneğim oldu. Şu an birçok farklı manzarayı yazıya dökebilecek güce sahibim ve fantastik evreni gerçek dünya ile birleştirip yeni kurgular yaratabilmek,küçük bir yolumdaki amaçlarımın başında geliyor. 

 

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

En sevdiğim eşya; Hogwarts temalı minderim, beni en fazla mutlu eden şey; yazmak, her şeyi yazmak keşke tekrar yaşasaydım dediğim olay; yeniden yazı yazdığım sitede yılın en iyi kadın yazarı seçilmek! 

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

eecstaticc sayesinde birçok yazım yeni okuyucular kazandı, bu kültür ve sanat oluşumunda yer almak çok güzel bir deneyimdi. Herkese hayallerinin peşinden gidecek cesareti kendi içinde taşıdığını söylemek isterim. Beni zor anlarımda hep şu söz motive eder umarım size de değer ve dokunur: “Mutluluk her zaman vardır, en karanlık anlarınızda bile, yeter ki ışığı açmayı unutmayın!”

 

 

Instagram: @ipekce.__

Twitter: fifty shades of İpekçe

 

 

 

 

 

 

İpek Bayraktaroğlu

 

Şubat 2022

© eecstaticc