for art...

1- Hayat yolculuğunuzu nasıl tanımlarsınız ve bu yolculuğunuzun devamında olmasını istediğiniz hayal/hedefleriniz nelerdir?

 

 

Hayat yolculuğumu Antik Roma Dönemindeki Kolezyumda savaşan gladyatör olarak tanımlanırım. Bu yolculukta hayalim iyi bir yazar olmak vardır. Yazılım mezunu olarak bana ilham veren Andrey Weir gibi bilim kurgu kitap yazmak vardır. Tabii ki Tolkien ve Isaac Asımov gibi adamlara hayran kaldım

 

 

 

2- Yazmaya nasıl başladınız? Ne için ve hangi duygular içerisinde yazıyorsunuz?

 

 

Yazmaya orta okul yıllarımda başladım. Orta okul yıllarımda Yüzüklerin Efendisini izledikten ona benzer hikaye yazma denemem oldu. O zaman herkes tarafından berbat olsa bile benim için iyi bir başlangıç oldu.Fakat o yazdığım hikaye saçma olsa bile insan için ilham veriyor. Yazılarım hep eleştirisel olmuştur. Çünkü dinlediğim müzik bana öğretti. Genellikle karamsar duygularla yazıyorum. Empati yaparak yazıyorum bazı konuları.

 

 

 

3- Kitaplarla olan ilişkinizi nasıl tanımlarsınız? Hangi tür kitaplar ve hangi yazarlar daha fazla ilgi alanınızda?

 

 

Kitap okumayı diyar diyar gezme olarak görüyorum. Çünkü kitap okuma insan zihnini efektif çalıştırır. Nörolojik olarak kanıtlanan bir olaydır. Bilim kurgu , polisiye, aksiyon ve korku kitaplarını seviyorum. Yabancı yazarlardan Stephan King, Tolkien , Asimov, Chuck Palahniuk , Dosteyevski ve Tolstoy olarak ilgileniyorum. Türk Yazarlardan Atilla İlhan, Aytmatov ve Gündüz Vassaf ilgileniyorum. Tavsiye edebileceğim kitaplar ise Dövüş Kulübü, Yüzüklerin Efendisi, Cehenneme Övgü , Sherlock Holmes serileri , Sihirli Fıçı, Yeraltından Notlar, Hayvan Çiftliği, Fahrenheit 451, Hayvan Mezarlığı, Hangi Batı ve Sofie’nin Dünyası kitaplarıdır.

 

 

 

4- Hayatı nasıl tanımlıyorsunuz? Motivasyon kaynaklarınız nelerden oluşuyor ve hem kendinize hem insanlara sunmak istediğiniz başat tavsiye nedir?

 

 

Hayatı satranç veya tavlaya çevirmek elimizdedir. İyi hamlelerle hayatımız farklı hal alır. Kötü zarla hayatı berbat edebiliriz. Motivasyon kaynağım rap müziktir. Bu üç kişiyi dinleyerek ilham çok alıyorum. Allame, Saian ve Fuat Ergin dinleyerek motive oluyorum. Ve de Kezzo gibi adamı unutmamak lazımdır. Zaten bu insanlar bana ilham veriyor. Kendime sunmak istediğim tek tavsiye asla pes etmemedir. Başka insanlara tek tavsiyem dibi gördüğün halde asla pes etmemektir. Bir tavsiyem insanların ne dediklerini kulak asmamalıdır.

 

 

 

5- Hayat hikayeniz ile yazdıklarınızın ilişkileri nasıldır?

 

 

Hayat hikayem bozkırlarda geçti için. Bozkırda yetişen birisi olarak sert ve naif olmaya çalışıyorum. Yaşadıklarımı arada şiirlere dökerim.  Yazılarımda eleştirisi bol oluyor. Çünkü çoğu insan tarafından eleştiri aldım. Yazarlığa başladığımda yanımda az arkadaşım vardı. Bana o kişiler inandı. Onların sayesinde iyice kendimi yazmaya verdim.

 

 

 

6- Bir kelime veya bir cümlelik tanımlamalar eşliğinde:

En sevdiğiniz eşyanız, sizi en fazla mutlu edecek şey, keşke tekrar yaşasaydım dediğiniz olay?

 

 

En sevdiğim eşyam kitap, mutlu edecek durumsa bütün sevdiklerimle bir arada olmaktır. Keşke tekrar yaşamak olay ise Allame konserine gitmek olurdu.

 

 

 

7- eecstaticc’i genel çerçevede nasıl yorumluyorsunuz? eecstaticc tarafından yayınlanan yazı/yazılarınız ve eecstaticc Sanat Kitapları hakkında neler söylemek istersiniz ve son olarak belirtmek istediğiniz şeyler nelerdir?

 

 

eecstaticc bana verdiği değeri için teşekkür ederim. Yazılarıma kıymet vermesine sevinçle karşılıyorum. Sanat kitapları sayesinde yetenekli yazarlar arkadaşlarımı tanıma fırsatı oluyor. Bu arada yetenekli arkadaşlarımızın gelecekleri güzel olur.

 

 

 

Instagram: @umit.fndk

Facebook: @Pesimist.umit

Pinterest: @mecitf

Wannart: @Umitfndk

bubisanat: @kozmikkukla

https://sakura-sak1907.medium.com/

https://bublogta.com/profile/kozmikkukla

 

 

 

 

Ümit Mecit Fındık

 

Ocak 2022

© eecstaticc